• Odborná učebňa ošetrovateľstva
      • Odborná učebňa informatiky
          • Druhý ročník súťaže o cenu Florence Nightingaelovej

Dňa 17.4. 2024 sa na našej škole konal druhý ročník súťaže o cenu Florence Nightingaelovej - zakladateľky ošetrovateľstva, kde si žiaci 4. ročníka v odbore praktická sestra "zmerali " svoje vedomosti ,zručnosti , organizáciu práce, schopnosti reagovať a vyriešiť modelové situácie. Prihlásilo sa 11 žiakov, ktorí podávali excelentné výkony . Víťazkou sa jednoznačne stala Paulína Mičiníková (4.A), na 2.mieste sa umiestnil Peter Struharňanský ( 4.B) a 3.miesto patrí🥉 Laure Mončekovej (4.A). Všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme a môžeme skonštatovať, že z Vás budú výborne praktické sestry.

• Deň narcisov 2024

Milí rodičia a priatelia našej školy,

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

• Beseda so spisovateľkou

4. 4. 2024 sa v našej škole uskutočnila beseda so spisovateľkou Soňou Urikovou pre študentov, ktorí sa zúčastňujú súťaží v literárnej tvorbe poézie a prózy. V prvom bode programu im Soňa predstavila svoju tvorbu a vysvetlila, akým chybám by sa mali študenti vyhýbať, aby ich literárne diela boli úspešné a aby ich písali štylisticky a obsahovo správne. Nasledoval workshop s písaním vlastných ukážok a zodpovedanie otázok študentov. Spokojnosť s besedovaním vidno aj na tvárach zúčastnených a spisovateľke Soni ďakujeme za prínosnú besedu a prajeme jej ešte veľa úspechov v tvorbe.

• Športový týždeň

Minulý týždeň sa niesol v znamení športu. Naše žiačky a žiaci si zmerali sily v basketbale a vo florbale. Žiaci štvrtého ročníka si odohrali posledné zápasy ako reprezentanti našej školy a žiaci prvého ročníka nabrali nové skúsenosti, ktoré veríme, že využijú v ďalších ročníkoch.

Utorok 23. 4. 2024